Altın yatırımcılarına kötü haber! En kötüsü geliyor…

Uzun süredir yukarı hareketi süren Altın, artan Fed varlık alımı azaltımı beklentileri nedeniyle en büyük haftalık kaybına hazırlanıyor. İşte altında son durum…

Altın yatırımcılarına kötü haber! En kötüsü geliyor…
04 Haziran 2021 - 13:43
Altın fiyatları, Fed’in parasal teşviklerinin yaklaştığı beklentileriyle Mart ayından bu yana olacak en büyük haftalık zarara hazırlanıyor. Gram altın ise küresel altın fiyatlarındaki düşüşe rağmen kayıplarını sınırlıyor. Dolar/TL bazındaki yükseliş gram altın fiyatlarının düşmesini engelliyor. Ancak son verilere göre ons altın fiyatı son zamanların en düşük rakamına doğru ilerliyor.
Yapılan araştırmalara göre ABD’de bulunan şirketler son yılda en fazla iş alımını bu dönemde gerçekleştirdi. Beklenenden daha iyi verilerle dolar güçlenirken ABD Hazine tahvili faizleri yükseldi. Altın ise yüzde 2 değer kaybetti.

ONS ALTINDA SON DURUM

Uzun süredir yükselen ons altın fiyatı haftaya 1903 dolar civarında başlamıştı. Açıklanan istihdam verilerinin altından büyük bir kayıpla 1868 dolara kadar geriledi. 
GRAM ALTINDA SON DURUM

Haftaya 524 TL ile başlayan gram altın hafta ortasında 530 TL’ye kadar yükselmişti. Perşembe günündeki küresel düşüşle 523 TL geriledi. 
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d