Atatürk'e lanet okuyan imam kimin kayınpederi çıktı... Küçük dilinizi yutacaksınız

Türkiye iki gündür, Ayasofya’da, İmam Mustafa Demirkan’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dinlediği sırada söylediği sözleri ...

Atatürk'e lanet okuyan imam kimin kayınpederi çıktı... Küçük dilinizi yutacaksınız
07 Haziran 2021 - 23:51

Türkiye iki gündür, Ayasofya’da, İmam Mustafa Demirkan’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dinlediği sırada söylediği sözleri konuşuyor.

Odatv’nin ortaya çıkardığı görüntülerde Demirkan şunları söylemişti:

"Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldiki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir... Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma... "

Bu sözlerin ardından Demirkan’a büyük tepkiler yükselirken kim olduğu da merak konusu oldu.

Demirkıran ismi daha önce de haberlere konu olmuş, TRT DİYANET'te İmam ve Kıraat programına konuk yapılmıştı. Erdoğan'ın babaevi Rize'nin Güneysu ilçesinde doğan Demirkıran'ın İsmailağa Cemaati'nden olduğu öğrenildi.

Erdoğan'ın aile dostu olarak bilinen Demirkıran'ın oğlunun 26 Nisan 2014'teki düğününe Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte katılmıştı. Demirkıran'ın oğlunun nikah şahitliğini Emine Erdoğan yapmıştı.

YEKTA SARAÇ’IN KAYINPEDERİ

Geçen aylarda hayatını kaybeden Muhammed Emin Saraç’ın dünürü, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç’ın kayınpederi olan Mustafa Demirkıran, Erdoğan’ın da yakından takip ettiği isimler arasında yer alıyor.

Cumhuriyet karşıtı yazı ve haberlerin yer aldığı Ayasofya’nın eski imamı Mehmet Boynukalın’a yakın Beşeriyet adlı internet sitesinde de Demirkıran hakkında, “Reisülkurra Ahmed Esad Arslanlar Hoca Efendi’nin vekili olarak icazet merasimlerine ve ilmî cemiyetlere riyaset eden hoca” ifadeleri kullanılıyor.

Aynı sitede Mehmet Boynukalın için “hocaefendi” ifadeleri yer alıyor.

Öyle ki Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin de AKP içerisinde son kongreden sonra aynı grubun etkinliğinin "1994 ruhu" adı altında kuvvet kazandığını aktarmıştı.

Erkin yazısında, tartışma yaratan açıklamalar yapan Boynukalın'a destek verenlerin...YORUMLAR

  • 1 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d