BAE'de Sedat Peker hareketliliği! İzini bulduk: CIA, MOSSAD ve Dahlan devreye girdi

SON DAKİKA HABERİ:  2 gündür kendisinden haber alınmayan suç örgütü lideri Sedat Peker'in BAE'de kendisini karış karış arayan Türk ekip ...

BAE'de Sedat Peker hareketliliği! İzini bulduk: CIA, MOSSAD ve Dahlan devreye girdi
15 Haziran 2021 - 12:04

SON DAKİKA HABERİ:  2 gündür kendisinden haber alınmayan suç örgütü lideri Sedat Peker'in BAE'de kendisini karış karış arayan Türk ekip tarafından tespit edilince daha güvenilir bir yere nakledildiği iddia edildi. 

MOSSAD tarafından Balkanlardan Fas’a, oradan Birleşik Arap Emirlikleri’ne (Dubai) kaçırılan Sedat Peker burada “dokunulmaz” olarak bilinen bir otele yerleştirildi.

Türkiye’den giden ekipler Sedat Peker’i adım adım izlerken, NATO zirvesine ve Erdoğan-Biden görüşmesine bir hafta kala Peker’den otelden çıkması ve başka bir yere gitmesi istendi. Bunda, Türkiye’den giden ekibin “güvenli” otele ulaşması, çatısından görüntüler çekmesi, sonrasında sahibiyle yaptığı ve Peker’i teslim etmeye yönelik baskılarının da etkili olmuş olabileceği bildirildi.

SEDAT PEKER YAKALANDI MI?

Bu gelişmeler sonrası pazar günü Sedat Peker'in, Birleşik Arap Emirlikleri istihbaratınca kaldığı yerden alındığı öğrenildi. SEDAT PEKER İÇİN PAZARLIK

Aydınlık’ın ulaştığı kaynaklar gelişmelerle ilgili olarak, “Peker, onun kaçışını organize edenlerin bilgisi dahilinde kaldığı yerden alındı. Yanına telefon ve başka hiçbir haberleşme aracı aldırılmadı. Ona eşlik edenler de panikledi. Bu durumu sosyal medyadan paylaştılar. Bu arada Türkiye’den giden bazı ekiplerle Birleşik Arap Emirlikleri istihbaratı, CIA, MOSSAD ve Dahlan’ın ekibi pazar günü öğleden sonra buluşarak pazarlığa başladılar. Buna ‘istihbarat diplomasisi’ de diyebilirsiniz. Görüşmeler akşam geç saatlere kadar sürdü. Ama sonuç alınamadı. Bu arada Peker tekrar ‘güvenli’ yerine götürüldü” dediler.

Öte yandan, Peker’i takip etmek için Dubai’de bulunan diğer ekiplerin de gelişmeleri yakından takip ettikleri iddia edildi.

AYDINLIK
Kaynak Bağlantısı : Haber7

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d