Bugün seçim olsaydı partiler hangi sloganları atardı

Diyelim dualar kabul oldu. Yakalanmayı göze alıp camilerde el açanları tanrı duydu. Evden çıkması yasaklanan yaşlılarımıza olan oldu; bazıları ...

Bugün seçim olsaydı partiler hangi sloganları atardı
20 Haziran 2021 - 03:08

Diyelim dualar kabul oldu. Yakalanmayı göze alıp camilerde el açanları tanrı duydu. Evden çıkması yasaklanan yaşlılarımıza olan oldu; bazıları beş yerine yirmi beş kere namaza durdu. Ama sonuç gerçekten herkesi mutlu etti, partiler ilk kez aynı fikirde birleşerek seçime girmeye karar verdi.

Olmaz demeyin. Doğa her zaman mucizelere gebedir. Bazen yaz ortasında kar yağar, bazen kışın havalar öyle bir ısınır ki adı üstünde zaten: Yalancı bahar!

Partilerin tek bir fikirde birleşmesi de böyle bir mucizedir işte. Üstelik sadece doğa olayı diyemeyiz. Peki ne? Yoksa…Yoksa Darwin’e göre hala maymun Charlie’den genler taşıyan insan evriminde yeni bir gelişme mi? Gerçek insanlar mı çıkıyor sahneye? Hayır!

O kadar da değil. Ama olay tarihidir. Tarih almıştır tüylü kalemi eline. Şekilde hepsi el ele. Yüzlerdeki maske sevinçlerini örtemiyor. Maskeleri çıksa bile kendinden maskeli yüzleri bu kez gerçekten ışıldıyor. Birlik ve beraberlik bir başlangıçtır sonuçta. Devamı da gelir milyonda bir olasılıkla. Yani gölde yoğurt mayalayan Hoca Nasrettin’in sözüyle “Ya tutarsa.”

MAFYOKRASİ’NİN GÜNAHI NE? O DA GİRSİN SEÇİME!

Çatlasın Sedat Peker! Bakalım bu tek seferlik birleşmeye ne der? Derin devletten başlar, sığ akılların memleketi getirdiği noktalara işaret edip herkesi haşlar. Soner Yalçın’ın adını koyduğu Mafyokrasi denen yeni rejimin inşallah günü geldiğinde Peker gibilere de iktidar yolunu açacağını müjdeler; gizli iktidarını böylece ilan eyler.

Kısaca “ortak karar aldık. Haydi seçime hanımlar, beyler!”

İşte burada reklam çok önemli. Reklam insanı vezir de eder, rezil de eder. Hele Amerika’da, Avrupa’da… Reklam başkanları tayin eder, partilere iktidar yolunu açar, kötü yapılan bir reklam ise partinin ayağına taş bağlar, deryaya salar. Yani...YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d