Büyük gerçek 12 yıl sonra ortaya çıktı! Sağ kolu, Kaddafi'nin ölmeden önceki son planını anlattı

Libya'nın en önemli isimleri arasında Muammer Kaddafi 'nin 2011 yılında görevden düşürülmesinin ardından Libya'da siyasi istikrar bir türlü ...

Büyük gerçek 12 yıl sonra ortaya çıktı! Sağ kolu, Kaddafi'nin ölmeden önceki son planını anlattı
20 Haziran 2021 - 00:28

Libya'nın en önemli isimleri arasında Muammer Kaddafi 'nin 2011 yılında görevden düşürülmesinin ardından Libya'da siyasi istikrar bir türlü sağlanamadı. Kaddafi acı bir şekilde hayata veda ederken, arkasında da yüzlerce bilinmez bıraktı. Libya'da yaklaşan genel seçimler öncesi Kaddafi'nin oğlu Şefülislam Kaddafi, ülkenin liderlik koltuğuna oturmak için seçim çalışmalarına devam ediyor.

Muammer Kaddafi hükümetinin devrilmeden önceki resmi sözcüsü Musa İbrahim Kaddafi, hem devlet başkanı Muammer Kaddafi'nin görevden düşürülme süreci hem de oğul Kaddafi'nin seçim çalışmalarına ilişkin Haberler .com Youtube hesabında, gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.

KADDAFİ'NİN ÖLMEDEN ÖNCEKİ BÜYÜK PLANI

Libya Eski Devlet Başkanı Kaddafi'nin görevden düşürülmeden önceki büyük planını açıklayan Musa İbrahim Kaddafi, o sıralar hükümetlerinin Afrika 'nın özgürleştirilmesi ve doların etkisinin azaltılması üzerinde çalıştığını söyledi. İbrahim Kaddafi, "2011'de Libya hükümetinin resmi sözcüsü olarak atandım. Gurur, bağlılık ve inançla yürüttüğüm bir görevdi. Zor şartlar altındaydık. Bizim ve Libyalı çocukların başına sekiz aydan fazla süredir bomba yağıyordu. Libya, Kaddafi liderliğinde Libya'da kurulan Afrika Birliği'ni güçlendirmeye çalışıyordu. Ve güçlü Amerika dolarının yerini altın rezervi üzerinde oluşturulacak ortak Afrika para biriminin almasını sağlamak istiyordu. Afrika bankalarını ve ekonomilerini kapitalizme bağlı sistemden bağımsızlaştırmak istiyordu. Batı bizimle yıllarca konuştu ve Afrika'yı özgürleştirme projemizden vazgeçmemiz için baskı yaptı. Reddettiğimizde ise 2011'de sahte bir devrim yaptılar. Elbette Libya'nın iç cephede bazı sorunları vardı. Ancak hepsinin ulusal bağlamda çözülmesi mümkündü. Fakat Batı, Libya'ya "o renkli baharı" getirmeyi tercih etti" dedi.

Libya hükümetini eski sözcüsü Musa İbrahim Kaddafi'nin Haberler .com Youtube hesabına yaptığı özel açıklamalar şu şekilde:

Ülkede geniş çaplı mitingler ve toplantılar organize ettik. Amacımız Libya'da olanları kabul...
Kaynak Bağlantısı : Haberler.com

YORUMLAR

  • 2 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d