Daha hafif bir vücut için bunları deneyin!

Daha hafif bir vücuda sahip olmak birçok kişinin hayali. Sağlığımızı birçok yönden etkileyen beslenme düzenimiz aynı şekilde psikolojik olarak nasıl hissettiğimizi de etkiliyor. Daha hafif bir vücuda sahip olmanız ise o kadar zor değil. Öyle besinler var ki vücudumuzdaki ödemi ve şişliği anında götürüyor. Su, salatalık, yoğurt bunlar zaten bildiğiniz besinler biz sizin için pek de bilinmeyenlerini derledik. İşte vücuttaki ödemi atmanızı sağlayacak gıdalar…

Daha hafif bir vücut için bunları deneyin!
07 Haziran 2021 - 17:30 - Güncelleme: 07 Haziran 2021 - 21:19
Sağlığımızı birçok yönden etkileyen beslenme düzenimiz aynı şekilde psikolojik olarak nasıl hissettiğimizi de etkiliyor. Daha hafif bir vücuda sahip olmak da hem bedenen hem de psikolojik olarak bizi yükseltiyor. Daha hafif bir vücuda sahip olmanız ise o kadar zor değil. Öyle besinler var ki vücudumuzdaki ödemi ve şişliği anında götürüyor. Su, salatalık, yoğurt bunlar zaten bildiğiniz besinler biz sizin için pek de bilinmeyenlerini derledik.  İşte vücuttaki ödemi atmanızı sağlayacak gıdalar…

Kuru ve Yaş Kayısıyla Kayısı Çekirdeğinin Şaşırtan Faydaları - Yemek.com

KAYISI


Adeta potasyum deposu olan kayısı, sıvıların dengesini koruyarak ödeme karşı duruyor. Günde 3-4 adet kayısı tüketmeniz vücuttaki ödemi atmanıza yardımcı olacaktır. 


Yaban mersinin faydaları neler? Yaban mersini çayı nasıl yapılır? Kanı temizleyen yaban mersini - Sağlık Haberleri
 

YABAN MERSİNİ


Yaban mersini A,B,C vitaminleri ve yüksek oranda lif içerir. İçerdiği bileşenlerle de  sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Sindirimi hızlandırarak ödemin atılmasını sağlar. Üstelik kabızlığa da birebirdir.

Biberiye neye iyi geliyor? Biberiyenin faydaları nelerdir? - Güncel yaşam haberleri

BİBERİYE


Biberiye, ısırgan otu, kira sapı gibi bitkilerin çayları ödemin atılmasına yardımcı olur. Biberiyenin içinde bulunan maddeler kan dolaşımını hızlandırarak, ödemin atışmasını sağlar. Ancak herhangi bir kronik rahatsızlığınız varsa kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız


Nar Suyunun Faydaları: Nar Suyunun Az Bilinen 9 Şaşırtıcı Etkisi - Yemek.com
 

NAR / NAR SUYU


Taze nardan sıkılmış nar suyu, ödem attırıcı özelliğe sahiptir ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var.  Şeker hastalarının hangi oranda tüketeceklerini öncesinde doktoruna danışması gerekiyor.

Yulafın Faydaları Nelerdir, Yulaf Nasıl Tüketilir? - Yemek.com

YULAF

Yulaf içinde bulundurduğu beta glukan sayesinde bağırsak hareketlerinin arttırır ve sindirimi hızlandırır. Bu şekilde de vücudun ödem atmasına yardımcı olur. Yulafı sütle, yoğurtla ya da kurabiyelerin içine katarak tüketebilirsiniz.


Turpun faydaları nelerdir? Turp zayıflatır mı? Kırmızı, beyaz ve siyah turpun faydaları - Sağlık Haberleri

TURP


Yüksek oranda potasyum ve folat içeren turpu haftada 1-2 kez tüketirseniz ödemin vücuttan atılmasına büyük oranda yardımcı olacaktır. Ancak gaz problemine sebep olmaması açısından ya haşlayarak yenmeli ya da suyunu içmeli.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d