Dikkat! Yüzünüzü yıkamadan önce…

Yüzümüzü yıkarken birçok hata yaptığımızı biliyor muydunuz? İşte yüz yıkarken dikkat etmemiz gerekenler…

Dikkat! Yüzünüzü yıkamadan önce…
03 Haziran 2021 - 14:09
Günlük hayatımızın rutin bir parçası olan yüz yıkamak, aslında oldukça önemli bir alışkanlıktır. Rutin bir alışkanlık olduğu için yanlışlar yapılabilir ve bu yanlışlar fark edilmeyebilir. Ancak yüz yıkarken yapılan hatalar önemli cilt sorunlarına neden olabilir. Hatta cildinizde bir türlü kurtulamadığınız sorunlar varsa bu yüz yıkama sırasında yaptığınız hatalardan kaynaklanıyor olabilir. Vücudun en önemli ve en hassas bölgelerinden biri olan yüzümüzü yıkarken oldukça dikkatli olmamız gerekiyor. Peki doğru ve sağlıklı şekilde yüz nasıl yıkanır? Sizler için yüz yıkarken yapmamanız gereken hataları yazdık.
ÖNCE ELLER

Yüz yıkamadan önce ellerinizi sabunlamamak, en çok yapılan hatalardan biridir. Bu durum eldeki mikropların cilde bulaşmasına neden olur. Yüzünüzü yıkamadan ellerinizi yıkamalısınız.

HEP AYNI ÜRÜNÜ KULLANMAK


Cildi temizlemek için son zamanlarda pek çok ürün kullanıma sunuldu. Siz hala yıllar önce aldığınız ürünü mü kullanıyorsunuz? Özellikle yaz ve kış aylarında cildin ihtiyacı olan şeyler değişir. Bu nedenle yeni ürünler denemekten çekinmeyin.

PEELİNG KULLANIN

Mevsim geçişleri, hava kirliliği ve daha birçok neden cildimizin kurumasına ve derimizin dökülmesine yol açabilir. Cild üzerinde kalan ölü deriler ise cildin pütürlü görünmesine yol açabilir. Bu nedenle haftada 1 kez peeling uygulamanız gerekiyor.
SUYUN SICAKLIĞI ÖNEMLİ

Soğuk su gözenekleri kapatırken sıcak su gözenekleri açar. Ancak bu bie efsane. Cildinizi sıcak suyla yıkarsanız, ciltteki doğal yağlara zarar verirsiniz ve cildiniz kurur. Bu nedenle cildi ne soğuk ne de sıcak suyla değil, ılık suyla yıkamak gerekir. Ilık su ciltte herhangi bir hasara yol açmaz.

YÜZÜ DURULAMAMAMAK

Cildinize kullandığınız toner, tonik, maske ve bunun gibi ürünleri durulamazsanız cildinizde birikir. Bu durum sivilce ve akneleri arttırır. Bu nedenle cildi iyi durulamak oldukça önemlidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d