Ekonomiyi eleştiren Erdoğan'ın köylüsü 'hakaretten' gözaltına alındı: Tehdit ediliyorum

Gençağa Karafazlı RİZE - İki gün önce Sokak Kedisi ekibinin Rize'de yaptığı sokak röportajında iktidarın ekonomi politikalarını eleştiren ...

Ekonomiyi eleştiren Erdoğan'ın köylüsü 'hakaretten' gözaltına alındı: Tehdit ediliyorum
17 Haziran 2021 - 21:03

Gençağa Karafazlı

RİZE
- İki gün önce Sokak Kedisi ekibinin Rize'de yaptığı sokak röportajında iktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın köylüsü Mehmet Ali Sancaktutan (52), Erdoğan’a hakaret iddiasıyla gözaltına alındı.

Erdoğan’ın Güneysu'dan köylüsü olduğunu AK Parti'ye oy verdiğini ve ÇAYKUR'dan emekli olduğunu söyleyen Sancaktutan, hükümetin ekonomik politikalarını eleştirdiği için Erdoğan’a hakaretten dolayı savcılık talimatıyla gözaltına alındığını belirtti.
Mehmet Ali Sancaktutan, YouTube’de “Rize’de meydan dayağı gibi konuşma” başlıklı videonun yayınlanmasından sonra polis tarafından arandığını söyledi. Rize Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne gittiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret iddiasıyla savcılık tarafından soruşturma açıldığını öğrendiğini söyleyen Sancaktutan, bu nedenle ifadesinin alındığını aktardı.
İfadesinde 15 Haziran 2021 tarihinden Rize Merkez Memişağa Parkı'nda oturduğu sırada YouTube kanalı için röportaj yapmak isteyen bir kadın muhabirin yanına geldiğini söyledi. Konuşmasında hakaret içerikli kelimeler kullanmadığını belirten Sancaktutan, "Amacım ülke ekonomisinin bozuk olduğunu, durumumuzun kötü olduğunu belirtmek amaçlı tepkimi vermekti. 'Konuşmam dinlendiğinde konuşmanın suç olup olmadığını yüce Türk adaletinin savcı ve hakimlerine bırakıyorum ve onlara güveniyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum’ dedim. Ardından hakkımda serbest bırakılma tutanağı hazırladılar ve emniyetten ayrıldım” diyerek yaşadıklarını aktardı.

'TEHDİT EDİLİYORUM'

YouTube’de yayınlanan bu konuşmasından sonra sosyal medya üzerinden tehditler aldığını söyleyen Mehmet Ali Sancaktutan “Küfürler hakaretler devam ediyor. Çocuklarıma kimse ile konuşmayın dedim bu tepkiler sonrası hayatımdan açıkçası endişelenmeye başladım. Bana hakaret eden küfür edenleri tespit edip suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

'SAVCILIĞIN NEDEN SORUŞTURMA AÇTIĞINI ANLAMIŞ DEĞİLİM'

Konuşmasından sonra kendisini çeşitli TV kanallarının aradığını aktaran Sancaktutan olayın bu kadar büyümesinin kendisinin de şaşırttığını belirtiyor. Geçmişte AK Parti’ye oy verdiğini şu anda Yeniden Refah Partisi üyesi...


Kaynak Bağlantısı : Gazete Duvar

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • s.a.
    1 ay önce
    bu ülkede yasalar alt tabaka insanlar için var... Sedat Peker 3 aydır yapılan pislikleri videolarıyla açıklıyor ,söyledikleri ama doğru ama yanlış, hala tek bir müdahale bile yapılmıyor.

Verification: 98f002adbe4cbd8d