Erdoğan'ın Süleyman Soylu'yu neden görevden almadığı ortaya çıktı!

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Süleyman Soylu’yla ilgili ortaya attığı iddialar sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Soylu’yu neden görevden almadığı ortaya çıktı.

Erdoğan'ın Süleyman Soylu'yu neden görevden almadığı ortaya çıktı!
04 Haziran 2021 - 15:18
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında önemli iddialarda bulunmuştu. Bunun üzerine AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu’ya sahip çıkmıştı. Süleyman Soylu’nun görevden alınması beklenirken bu hamle herkesi şaşırtmıştı. 

Erdoğan’ın bu hamlesi AKP Trükiye Büyük Millet Meclisi grubu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya MHP’nin ve Devlet Bahçeli’nin sahip çıkmasına kızdı. Hatta bir AKP milletvekili meclis bahçesinde “Reis görevden almasına alır da Bahçeli’yi kızdırmak, üzmek istemediği için Soylu’yu görevden almıyor değil alamıyor” dedi. 
AKP’LİLERİ KIZDIRMIŞ!

Süleyman Soylu, Habertürk ve TRT kanallarında yaptığı açıklamalarda Efkan Ala, Selami Altınok ve Muammer Güler’i hedef almıştı. Bu durumun AKP milletvekilerini çok kızdırdığı iddia edildi. Hatta meclis içinde konuşulan AKP milletvekilleri, hükümette kesinlikle revizyon yapılması gerektiğini savunuyor. Ayrıca Erdoğan ve AKP milletvekileri arasında köprü görevi gören grup başkanı ve başkanvekillerinin işlerini iyi yapmadıklarını ve Erdoğan’a isteklerin iletilmediği iddia ediliyor. 
BAHÇELİ’YE SIĞINDI

Süleyman Soylu’nun sıkıştığı anda Devlet Bahçeli ve MHP’ye sığınmış olması AKP milletvekileri tarafından hoş karşılanmadı. “Kol kırılır yen içinde kalır” sözüyle Soylu’nun görevden alınması için hareket edilmediğini belirten AKP’li vekiller “bu rahatsızlık yakında gün yüzüne çıkar” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d