EYT son durum: Erken yaşta emeklilik ne zaman çıkacak?

Halk arasında EYT olarak adlandırılan emeklilikte yaşa takılanlar, yasanın çıkacağı günü heyecanla bekliyor. 20 yıldan fazla süre önce getirilen emeklilikte yaş şartı ile pek çok kişinin genç yaşta emekli olma fırsatı suya düşmüştü. Peki, EYT'de son durum ne, erken yaşta emeklilik yasası çıkacak mı? İşte son durum…

EYT son durum: Erken yaşta emeklilik ne zaman çıkacak?
18 Haziran 2021 - 02:13 - Güncelleme: 18 Haziran 2021 - 03:42
Posta'nın haberine göre;

Prim gün süresini doldurmuş ancak emekli olmak için yaşının gelmesini bekleyen pek çok kişi, EYT'de son durumun ne olduğu konusunda araştırmalarına devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de neredeyse tek gündem pandemi oldu. Ancak, diğer yandan da erken yaşta emeklilik hakkında çalışanların merakı hala devam ediyor…

EYT SON DURUM: ERKEN YAŞTA EMEKLİLİK NE ZAMAN ÇIKACAK?

EYT zaman zaman gündeme gelse de konuya ilişkin en net cevap Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelmişti. Erken yaşta emeklilik konusunda tüm kapıları kapatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu düşüncesini "Seçim kaybına vesile dahi olsa biz asla ülkemizin, milletimizin zararına olacak bir vaadin içine girmeyiz. Kısa bir süre sonra bu olayın nasıl bir manipülasyon, ülke ekonomisini çökertmeye dönük nasıl bir adım olduğunu herkes kabul edecek ve bunun karşısında durmaya başlayacak' ifadeleri ile dile getirmişti.

SON AÇIKLAMA ÖMER ÇELİK'TEN GELMİŞTİ

AK Parti Basın Sözcüsü Ömer Çelik, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili, "Sorunlara duyarlıyız ama ülkeye maliyeti vardır. Bu maliyet altından kalkılacak bir maliyet değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız son sözü söylemiştir. Bazı partiler açıklama yapıyor. Onlar bu sorumluluğun altında değildir. Eğer çözülebilecek mesele varsa çözülmektedir. Talep edildiği gibi çözülmeyecek bir mesele söz konusuysa Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere AK Parti kadroları dürüst bir şekilde kamuoyuyla paylaşılmaktadır." dedi.

 

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ümit Katar
    1 ay önce
    EYT son durum: Erken yaşta emeklilik ne zaman çıkacak? Bu başlığın altına milletin bildiğinden değişik bir şey yazmıyorsun ve yaptığın iş gazetecilik öyle mi? Reyting uğruna işini mesleğini satanlardan olmayın! Gerçek doğru haber yapın.

Verification: 98f002adbe4cbd8d