Genç sanatçı Tolga Yüce'den Cüneyt Arkın'a sürpriz doğum günü ziyareti

"Kara Murat" ve "Battal Gazi" gibi çok bilinen rollerle bir dönemin efsanesi haline gelen ve sayısız filmde oynayarak Türk sinemasına adını ...

Genç sanatçı Tolga Yüce'den Cüneyt Arkın'a sürpriz doğum günü ziyareti
05 Eylül 2021 - 23:37

"Kara Murat" ve "Battal Gazi" gibi çok bilinen rollerle bir dönemin efsanesi haline gelen ve sayısız filmde oynayarak Türk sinemasına adını altın harflerle yazdıran Cüneyt Arkın , doğum günü olan 8 Eylül'de 84. yaşına girmeye hazırlanıyor.
TOLGA YÜCE'DEN USTA OYUNCUYA ZİYARET

Ünlü sanatçı Tolga Yüce, Cüneyt Arkın'ın yeni yaşını evini ziyaret ederek sürpriz bir doğum günü ile kutladı. Usta oyuncu ile birlikte sohbet eden ve fotoğraf çektiren Yüce, bu anları sosyal medya hesabından paylaştı.
SOSYAL MEDYADAN MESAJLA PAYLAŞTI

Çocukluk kahramanı olan Yeşilçam efsanesi Cüneyt Arkın ile sosyal medya hesabından paylaşım yapan sanatçı "İyi ki doğdun büyük usta, iyi ki dokundun hayatlarımıza... Seni çok seviyoruz, hayatımıza bıraktığın güzel izler için sana minnettarız.. Çocukluğumun, gençliğimin kahramanı.. Değerli büyüğümüzün doğum günü 8 Eylül.. Doğum gününü @iibrahimyk ile birkaç gün önceden kutladık." notunu düştü.
CÜNEYT ARKIN KİMDİR?

Memleketi Eskişehir'de, yedek subay olarak askerliğini yaparken, Göksel Arsoy'un başrol oynadığı Şafak Bekçileri (1963) filminin çekimleri sırasında yönetmen Halit Refiğ'in dikkatini çekti. Askerliğini bitirdikten sonra Adana ve civarında doktorluk yaptı. 1963 yılında Artist dergisinin yarışmasında birinci oldu. Bir süre iş arayan Cüneyt Arkın, 1963'te Halit Refiğ'in teklifiyle sinema oyunculuğuna başladı ve 2 yıl içinde en az 30 film çevirdi.

1964 yılında oynadığı Gurbet Kuşları filminin finalindeki kavga sahnesi, Arkın'ın kariyerinde bir kırılma noktası oldu. Bir süre daha duygusal-romantik jön karakterlerini canlandırdıktan sonra yine Halit Refiğ'in önerisiyle aksiyon filmlerine yöneldi. Bu dönemde İstanbul'a gelen Medrano Sirki'nde altı ay süreyle akrobasi eğitimi aldı. Burada öğrendiklerini Malkoçoğlu ve Battalgazi serilerinde beyaz perdeye aktararak, Türk sinemasına daha önce hiç örneği olmayan...
Kaynak Bağlantısı : Haberler.com


Alışveriş sitelerinde dijital kart nasıl kullanılır?

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d