Google uyardı! Eğer bunları silmezseniz…

Bir süre önce Android kullanıcıları için zararlı uygulamalar konusunda uyarı yapan Google, telefondan silinmesi gereken uygulama isimlerini paylaştı.

Google uyardı! Eğer bunları silmezseniz…
03 Haziran 2021 - 12:59
Günlük hayatımızın büyük bir parçası olan akıllı telefonlar çoğu zaman zararlı uygulamalar nedeniyle başımızı belaya sokabiliyor. Özellikle siber suçluların hedefinde olan akıllı telefonlar, hackerların geliştirdiği yazılımlarla değerli bilgilerimize erişebiliyor. Bu durumun önüne geçebilmek için Google bir süre önce Android kullanıcılarını uyarmıştı. Bazı uygulamalarda zararlı kodların olduğunu tespit eden Google, bu duruma müdahale etti. Kullanıcılarını uyardı ve zararlı uygulamaların adını paylaştı. İşte telefonunuzdan silmeniz gereken zararlı uygulamalar…
CAMSCANNER

PDF dökümanları tarayarak metne dönüştüren CamScanner uygulamasında zararlı yazılımlar bulunuyor. Google tarafından yapılan araştırmalar sonucunda uygulamanın reklamlarla zararlı kodlar dağıttığı gözlemlendi.

Google uygulamaların çoğunun reklam kütüphanesiyle telefonlardaki bilgilere eriştiğini tespit etti. Telefonlara zararlı kodlar gönderen uygulamalar bu sayede sahte reklam tıklamaları alıyor. Ayrıca kullanıcıları ücretli aboneliklere yönlendirerek zarara uğratıyor. Uzak sunuculara bağlanarak kişinin telefondaki tüm bilgilerini de ele geçirebiliyor. 
İŞTE GOOGLE’A GÖRE ASLA İNDİRMEMENİZ GEREKEN UYGULAMALAR:

-SmartSwipe
-Pro Camera Beauty


-Beauty Camera
-Artistic effect Filter
-Call Recorder
-Realtime Booster
-Emoji Camera
-Cartoon Art Photo
-Art Editor
-Horizon
-Selfie Camera Pro
-Awesome Cartoon Art
-Art Filter Photo
-Cartoon Effect
-Photo Editor
-Prizma photo Effect

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d