Halk, özel hastanelerin insafına bırakıldı

Devlet hastanelerinde yer bulamayan hastalar gittikleri özel hastanelerde, adeta soyuluyor. Hasta yatış bedeli ise 15.000 tl'den başlıyor.

Halk, özel hastanelerin insafına bırakıldı
26 Nisan 2021 - 10:57
Koronavirüs vaka sayılarında artış devam ederken; yurttaşlar devlet hastanelerde yer bulamıyor. 

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneler ile üniversite hastanelerinde yakınlarına yer bulamayan yurttaşlar, özel hastanelere binlerce lira ödemek zorunda kalıyor. Yurttaşlar, özel hastanelerin solunum cihazı bile kiralattığını anlatarak duruma isyan ediyor.


12 SAAT YOĞUN BAKIMDA BEKLETİLDİ

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Hacer Koçkaya isimli bir yurttaş, 20 Nisan’da 80 yaşındaki kayınvalidesi Sultan Koçkaya’ya Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde koronavirüs teşhisi konulmasına rağmen 12 saat boyunca yoğun bakım yatağı bulamadığını ve acilde bekletildiğini söyledi.

HASTA YATIŞI İÇİN 15 BİN LİRA


Hacer Koçkaya, yaşadıklarını şöyle anlattı: ''Kayınvalidem 20 Nisan’da sabah saat 9’da acile giriş yaptı ve yoğun bakımlarda boş yatak bulunamadığı için akşam saat 9’a kadar bekletildi. Tüm İstanbul’da özel ve devlet hastanelerinde boş yatak aradık. Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi, bize ‘Hiçbir yerde boş yatak bulamıyoruz’ dedi. En son Bahçeşehir Liv Hospital Hastanesi’nde yer bulabildik ve başka çaremiz olmadığı için kayınvalidemi oraya götürdük. Bizden bir haftalık yatış için 15 bin TL istediler. 3 bin TL’sini elden 12 bin TL’sini ise EFT yaparak ödedik.''
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum