Her sabah bunları yiyoruz ama… Meğer sağlıklı değilmiş!

Kahvaltıda tükettiğimiz besinler sağlıklı mı? Kahvaltılıklar sağlıklı mı? Türk tipi kahvaltı sağlıklı mı? Sağlıklı kahvaltı nasıl olmalı? İşte yanıtı…

Her sabah bunları yiyoruz ama… Meğer sağlıklı değilmiş!
07 Haziran 2021 - 13:39 - Güncelleme: 07 Haziran 2021 - 13:42
Her gün yaptığımız kahvaltıda tükettiğimiz kahvaltılıklar sizce ne kadar sağlıklı? Daha önce hiç her gün yediğimiz besinlerin sağlıklı olmayabileceğini düşündünüz mü? Yapılan birçok araştırma sonucu kahvaltının çoğu hastalığa davetiye çıkardığı görülüyor. Peki kahvaltı hangi hastalıklara yol açıyor? Sizler için kahvaltının yol açtığı hastalıkları yazdık.
DİYABET

Yapılan araştırmalarda Türk toplumunun 13.7’sinin diyabet olduğu görülüyor. Uzmanlar bu oranın kahvaltıya bağlı olduğunu söylüyor. 

ÖLÜM RİSKİ


Hangi öğünün ölüm riskini arttırdığına dair araştırmalarda yine sonuç kahvaltıyı gösteriyor. Çünkü kahvaltıda tüketilen besinler uzun sürede kalp damar hastalıklarına yol açıyor. TÜRK TİPİ KAHVALTI SAĞLIKLI MI?


Türk tipi kahvaltı derken aklınıza sucuklu yumurtalar ya da pastırmalar geliyorsa, maalesef sağlıklı değil. Ancak zeytin, peynir, domates, salatalık ve yeşilliklerden oluşan bir kahvaltı düşünüyorsanız evet bu kesinlikle sağlıklı beslenme. Kahvaltıda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta karbonhidrat oranının yüksek olmaması. Ayrıca reçel, bal gibi besinlerin çok tüketilmemesi ve ekmeğin de az olmasu gerekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d