İmamoğlu'dan 'kurban kanı' açıklaması: Bu tabloya son verdik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu; sosyal medya hesabında, geçmiş kurban bayramlarında kurban kanlarının İstanbul ...

İmamoğlu'dan 'kurban kanı' açıklaması: Bu tabloya son verdik
24 Temmuz 2021 - 18:14

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu; sosyal medya hesabında, geçmiş kurban bayramlarında kurban kanlarının İstanbul Boğazı'na aktığı görüntüleri paylaştı. Bu görüntülerin İstanbul'a yakışmadığını belirten İmamoğlu, "İSKİ altyapı çalışması yaptı, önlem aldı; her kurban bayramı Boğaz’da yaşanan bu tabloya son verdi" dedi.

İmamoğlu’nun paylaştığı videoda İSKİ'nin Üsküdar Beylerbeyi Mahallesi’ndeki; Abdullahağa Caddesi, Beylerbeyi İskele Caddesi ve Yalıboyu Caddesi’nde inşa ettiği atıksu hatlarıyla İstavroz Deresi’ne dökülen kurban kanlarının, Küçüksu-Beylerbeyi Atıksu Tüneli’ne, buradan da Küçüksu Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştırıldığı belirtildi.

Öte yandan vatandaşlar da olumsuz görüntülerin son bulmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bir vatandaş, "Burası turistlerin uğrak noktası; burada inerler, giderler. Buradaki pis suyu görürlerdi biz de çok utanırdık. Ama şimdi Allah'a şükür bundan sonra görmeyeceğiz, içimiz de rahat edecek" dedi.

BOĞAZ’A ATIK SU GİRİŞİ SON BULUYOR


Öte yandan, bölgeden İstanbul Boğazı’na atık su deşarjını önleyecek çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor. Çalışmaları devam eden İstavroz Atıksu Tüneli’nin 2021 yılı Ekim ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor.Ayrıca bu tünelin toplama havzasında bulunmayan atık suların Küçüksu-Beylerbeyi Atıksu Tüneli’ne iletilmesi amacıyla kazısız teknoloji ile Abdullahağa Caddesi (Sahil Yolu) ve Beylerbeyi İskele Caddesi’nde imal edilen kanalizasyon hatlarında çalışmalar tamamlandı. (HABER MERKEZİ)
Kaynak Bağlantısı : Gazete Duvar
Alışveriş sitelerinde dijital kart nasıl kullanılır?

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d