KAFETERYA SAHİBİ EVSİZ ADAMA İŞ VERDİ 2 HAFTA SONRA MUTFAKTA BAKIN NE BULDU

Sabıka kaydı olan adama kimse iş vermiyordu ve adam sokaklarda yaşamak zorunda kalmıştı. Marcus’ın hikâyesi Cesia’yı çok etkiledi. Cesia, lafı bırakıp icraata geçmeye karar verdi.

KAFETERYA SAHİBİ EVSİZ ADAMA İŞ VERDİ 2 HAFTA SONRA MUTFAKTA BAKIN NE BULDU
15 Nisan 2021 - 08:24
Mekân sahibi kafeteryayı işletebilmek için uzun süre mücadele etmişti ve bu hiç de kolay olmamıştı. Evsiz adam o gün kafeteryaya girince ona çok acımıştı. Kadının da kafeteryada çalışacak birine ihtiyacı vardı ancak çalışana verecek kadar parası yoktu.Cesia, Facebook’ta şunları yazdı: “O günlerde kalıcı çalışanım yoktu. Ben de ona ‘Çalışmak ister misin?’ diye sordum. Ona uygun bir iş vardı. Hemen gözlerini açtı ve gülümsedi. Karnını doyurabilmek için her işi yapabileceğini söyledi. Son iki haftadır tam gaz çalışıyor ve vardiyalarını aksatmıyor. Çöpleri döküyor ve bulaşıkları yıkıyor. Ona yevmiyesini verdiğimde ne yapıyor biliyor musunuz? Yine bizim restorandan yiyecek alıyor (Evet kendi çalıştığı yerden alışveriş yapıyor). Böyle yaptığında iyi hissettiğini söylüyor.”

Marcus işe girdikten sonra kendine olan güveni arttı ve tamamen farklı birisi haline geldi. Cesia son olarak Facebook’ta “Bugün birilerine iyilik yapın ve sizden para istiyorlar bile olsa onları yargılamadan yardım etmeye çalışın. Bazıları kötü niyetli olsa da bazıları gerçekten de yardımı hakediyor. Tanrı hepimize ikinci bir şans veriyor. Biz neden diğerlerine vermeyelim?” dedi.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Ali Velioğlu
  2 hafta önce
  Okurlar gerisini merak etmiş :) Bunca duygu yükünün ardından kadının adamı ödüllendirdiğini söylemesi mi gerekiyor sizce? Sağlıklı bir erkeğin karnı doyunca neyin açlığı gündeme gelir sizce?
 • mehmet güler
  3 hafta önce
  ee 2 hafta sonra ne oldu peki neden yarım bıraktınız ??
 • süleyman şah
  3 hafta önce
  hikaye duygu yüklü...Allah (cc) insanlara akıl vermiş,dürüstlüğü ve cömertliği emretmiş,yani güzel şeyleri emretmiş,insanlar bunları uygulasa dünya cennete benzer zaten...demekki neymiş: insan kendisini yaratan Allah (cc)'ın emir ve buyruklarıyla yaşaması kendi mutluluğu içindir,zira yaratan yarattığının neye ihtiyacı olduğunu bilir...saygılar
 • Dilek Arduç
  3 hafta önce
  We bu hikayenin gerisi nerede yarım iş olmaz lutfen