Koronavirüse karşı güçlenmek için muhakkak tüketin!

Koronavirüsten doğal yöntemlerle korunmanın en doğru yolu bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Dışardan alınabilecek maske, mesafe ve temizlik gibi önlemlerden sonra içeriden alınacak önlem; bağışıklığı güçlü tutmaktır. Peki bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir? Koronadan doğal yollarla nasıl korunulur ?

Koronavirüse karşı güçlenmek için muhakkak tüketin!
03 Mayıs 2021 - 18:28
Koronadan gribe, gripten kansere kadar hemen her hastalığın temel anahtarı bağışıklık sistemimizdir.  Bu yüzden bağışıklık sistemini güçlü kılmak alınabilecek en doğru önlem olacaktır.Peki bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir? Koronadan doğal yollarla nasıl korunulur? İşte bağışıklık sistemini koronadan koruyacak küçük önlemler...

Protein tüketiminizi dengeli ve yeterli seviyede tutmalısınız.  Bakliyatlar, et, tavuk, balık, hindi, yumurta, süt ürünleri yoğun protein içeren besinlerdir.


Güçlü bir bağışıklık sisteminin vazgeçilmezi Omega 3 yağ asitleridir. Bu yüzden haftada en az 3 kez balık tüketmelisiniz. Balık tüketemeyenlerin ise doktor onaylı balık yağı kapsülleri tüketmesi yeterli olacaktır.

Yağlı tohum olan badem, ceviz, fındık gibi bitkisel yağ asidi yönünden zengin kuruyemişler tüketilmeli.

D vitamini yüksek hastaların koronavirüsten etkilenme oranlarının düşük olduğunu gösteren birçok araştırma yapıldı. D vitamini sadece korona için değil genel olarak bağışıklık sistemi için çok önemli bir vitamindir. Güneşten yeteri kadar yararlanamıyorsanız gerekli takviyeyi doktor önerisiyle alabilirsiniz.


Günde en az 2 litre olacak şekilde su tüketimine özen gösterimeli. Su, metabolizma için nefes aldıran en önemli şeylerden biridir.

Karbonhidrat ve şeker tüketimini sınırlandırmak gereklidir. Buna abur cubur denilen fast food veya ambalajlı gıdalarda dahildir.

Zerdeçal, kefir, sarımsak gibi direk olarak bağışıklık sistemine katkı sağlayan ve doğal antibiyotik görevi gören besinleri de düzenli olarak tüketmek çok önemlidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum