LINK, AAVE, SUSHI, CAKE, YFI: Bu Hafta Neler Beklenmeli?

Ünlü analist Ekta Mourya LINK, AAVE, SUSHI, CAKE ve YFI gibi önemli projelere bakarak beklentileri açıklıyor. DeFi tokenleri, geçtiğimiz hafta ...

LINK, AAVE, SUSHI, CAKE, YFI: Bu Hafta Neler Beklenmeli?
11 Haziran 2021 - 00:13

Ünlü analist Ekta Mourya LINK, AAVE, SUSHI, CAKE ve YFI gibi önemli projelere bakarak beklentileri açıklıyor. DeFi tokenleri, geçtiğimiz hafta çift haneli getiriler sunarak toplanıyor. Enzyme [MLN], Strike [STRK] ve Lido DAO token’i [LDO] gibi düşük piyasa değerine sahip daha az popüler DeFi projeleri geçen hafta %15’ten fazla artış yaşadılar. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere bu token’ler, Bitcoin’in fiyatındaki ve hakimiyetindeki düşüş göz önüne alındığında popülerlik kazanıyorlar. Bu düşüşün ardından tetiklenen altcoin rallisine DeFi projeleri öncülük ediyor.

Agresif Piyasa Düzeltmesi bir DeFi rallisini tetikliyor: LINK, MLN, KAVA, STRK

Yukarıdaki grafik, 2 Haziran’dan bu yana 59.3 Milyar Dolar seviyesinde sabit bir TVL gösteriyor. TVL son 30 gün içinde düşüyor. Analist Ekta Mourya’ya göre son agresif düzeltme, genel kripto piyasası değerinden milyonların silinmesi anlamına geliyor. Altcoin’lere kıyasla, DeFi koin’lerinin daha hızlı toparlandığını belirtelim. LINK, AAVE, SUSHI, CAKE, YFI, popüler DeFi tokenleri, fiyat düşüşünden bu yana henüz ralli yapmadılar. Mourya’ya göre bu projelere yatırım girişi arttıkça bir rallinin yaşanması muhtemel görünüyor.

Analist ayrıca yükselen TVL’nin, ticaret hacmi ve aktif cüzdan adresleri birlikte bu metriklerin DeFi için yükselişli bir yaz ayına işaret ettiğini belirtiyor. DeFi token’lerinin sosyal hacmi önemli ölçüde düşse de, toparlanma ve yükselme eğiliminin olduğu görülüyor. LINK, YFI, CAKE, SUSHI, CRV ve AAVE’nin bu hafta ralli yapması bekleniyor. Ancak bu DeFi projeleri için günlük sosyal hacme ulaşıldığı görülüyor. YFI örnekleminde tek bir günde %30’un üzerinde bir düşüş olduğunu belirtelim.

Sosyal hacimdeki düşüş ne anlama geliyor?

Sosyal hacimdeki düşüş, birikim olabileceğinin sinyalini veriyor. Analist Ekta Mourya’ya göre sosyal hacimdeki zirvenin fiyattaki düşüşe tekabül ettiği...
Kaynak Bağlantısı : Kripto Koin

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d