Merak Etti, Öğrendi ve Ayda 7 Bin TL Gelir Elde Ediyor!

Veysel Yetişen, İzmir şehrinde görev yaptığı dönemde ipek böceği yetiştiriciliğine yöneldi. Sektöre merakla başlayan girişimci, ayda yedi bin liraya kadar kazanç elde ettiğini dile getirdi.

Merak Etti, Öğrendi ve Ayda 7 Bin TL Gelir Elde Ediyor!
22 Haziran 2021 - 21:28
Girişimci Veysel Yetişen, evine kurduğu sistem ile ortalama 40 bin tane ipek böceği yetiştiriyor. İmam hatip olarak görevini sürdüren girişimci, bu sektöre 2018 senesinde giriş yaptı. Sonrasında Ordu iline yerleşti ve işlerine burada devam etmeye başladı. İki sene evvel dut fidanları diken yetiştirici, ortalama 100 metrekarelik boş daireye kendi sistemini kurdu. Kendisi şu an kırk bin ipek böceğine bakabiliyor. Sektörün getirisinin çok iyi olduğu ifade eden Veysel Yetişen, emeğinin karşılığını aldığını söylüyor.

Veysel Yetişen’in yapmış olduğu açıklamaya göre ipek böceği yetiştiriciliğinin potansiyeli çok iyi. Ayrıca pazar derdinin olmaması ve bir dönüme yaklaşık 250 adet ağacın sığması da ek bir avantaj sağlıyor. Bu ağaçlar neredeyse yüz bin böceği besleyebiliyor. 100 metrekarelik kapalı alanda 100 bin tane ipek böceği yetiştiriciliği yapmak aylık on sekiz bin liralık bir ciro yaptırabilir. Veysel Yetişen, 40 bin böceğinin olduğunu ve bir ayda yedi bin lira gelir beklediğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d