Peker itiraf etti! Çanta çanta para verdiği isimler...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı canlı yayında, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına karşılık açıklama yaparken bir milletvekilinin Peker’den “ayda 10 bin dolar aldığı” iddiasında bulundu.

Peker itiraf etti! Çanta çanta para verdiği isimler...
07 Haziran 2021 - 13:19
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, ortalığı karıştıran videolarına devam ediyor. Başta İçişleri Bakanı Süleyman soylu olmak üzere pek çok isme yönelik iddialar ortaya atan Peker, son olarak “Yaşadıkça ve yaşlandıkça değil, direndikçe büyürüz” başlığını verdiği 9. videosunu yayınladı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında yaptığı açıklamada Peker’in bir milletvekiline ayda 10 bin dolar verdiğini iddia etti. Paylaştığı videoda bu konuşmaya değinen Peker,  iddiayı yalanlayarak “ayda 10 bin dolar verdiğim bir milletvekili yok ama çanta çanta para verdiğim isimler var” dedi.Son videosuyla yine gündeme bomba gibi düşen Peker’in yeni iddiaları sonrası, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, iddiaların araştırılması için Meclis’te bir komisyon kurulması gerektiğini belirterek,  “Soylu’ya, ‘Biliyorum’ dediği 10 bin dolar para alan siyasetçinin adını açıklaması” çağrısı yaparak, “para alan milletvekilleri” iddialarına ilişkin Meclis’te iki adım atılması gerektiğini söyledi. Altay, “İçişleri Bakanı açısından Meclis’te soruşturma komisyonuna gerek var. Devlet yetkililerin kamuoyunu tatmin edecek açıklamaları yapması kaçınılmaz görülüyor” dedi.
İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ise “Soylu’nun bildiğini açıklamasının gerektiğini” vurgulayarak, “İddiaların muteber olup olmadığını bilmediklerini ancak vahim ve açıklamaya muhtaç olduğunu. İddia sahipleri bu iddiada bulunuyorsa, kimler olduğunu biliyorlardır. Süleyman Soylu, bu kişiyi bildiğini ifade etti. Öncelikle Süleyman Soylu’nun bildiğini açıklaması ve ifşa etmesi gerekiyor”. Yargının devreye girmesi gerektiği hususunun altını kalınca bir çizgiyle çiziyorum. Devlet Denetleme Kurulu’nu zaman kaybetmeden harekete geçmeye davet ediyorum. Reel adımların atılması lazım. Cumhurbaşkanı’nın, İçişleri Bakanı’nı, soruşturmanın selameti açısından görevden alması, Soylu’nun affını istemesi söz konusu olabilir. Bunlar yöntemlerdir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d