Saadet Partisi 20 milletvekili karşılığı AKP ile anlaştı mı? İşte ilk açıklama!

Geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılan Oğuzhan Asiltürk ittifak için AKP’ye şart koştuğu 20 milletvekili ile ilgili Saadet Partili Mustafa Kaya açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi 20 milletvekili karşılığı AKP ile anlaştı mı? İşte ilk açıklama!
17 Eylül 2021 - 03:19
Önceki günlerde hastaneye kaldırılan Oğuzhan Asiltürk’ün ittifak için AKP’ye şart koştuğu 20 milletvekili konusunda da açıklamalarda bulunan Kaya, “Bu konu bizim gündemimizde olmadı. Çünkü, Saadet Partisi bu zamana kadar parlamentoda bir grup kurmanın, grup kurarak kendi sesinin kendi sözünün daha farklı kitlelere ulaşması adına daima bunun mücadelesini verdi” diye konuştu.

İşte Saadet Partili Mustafa Kaya’nın o açıklamaları: 
“Bu konu bizim gündemimizde olmadı. Çünkü, Saadet Partisi bu zamana kadar parlamentoda bir grup kurmanın, grup kurarak kendi sesinin kendi sözünün daha farklı kitlelere ulaşması adına daima bunun mücadelesini verdi. Bu işin bir yanı.Ama Saadet Partisi ne Oğuzhan Asiltürk bey ne de genel başkanımız bu güne kadar salt milletvekilliği adeti üzerinden diğer bütün gerekçelerimizi bir kenara atarak böylesine bir değerlendirme içerisinde hiçbir zaman olmadık.
Bizim ilkelerimiz, bizim ortaya koyduğumuz gerekçeler, bizim milletimiz için düşündüğümüz gelecek projeksiyonu eğer olumlu manada bunlardan etkilenmeyecekse değil 20, 50 milletvekili de olsa bunun hiçbir anlamı yoktur.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d