Toplanamayan vergi akaryakıttan alınıyor

“Akaryakıtta kalite aynıdır” söyleminin doğru olmadığını ifade eden dağıtım şirketleri, Ar-Ge, bayi, hizmet kalitelerinin maliyetlere yansıdığını belirttiler

Toplanamayan vergi akaryakıttan alınıyor
16 Mart 2021 - 05:36

“Akaryakıtta kalite aynıdır” söyleminin doğru olmadığını ifade eden dağıtım şirketleri, Ar-Ge, bayi, hizmet kalitelerinin maliyetlere yansıdığını belirttiler. Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar da açıklamaya tepki göstererek, akaryakıt ürünlerinin aslına bakarsanız pahalı bulunduğunu, bu tarz şeyleri ulaşılabilir fiyattan satacak halkı kucaklayan bir enerji politikasının geliştirilmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

TÜKETİCİ, ÇİFTÇİ MAĞDUR

Büyük vergi kaçıranlar bulunduğunu ifade eden Çakar, bunlardan alınamayan vergiler sebebiyle faturanın akaryakıt, besin ve öteki temel besin ürünlerine kesildiğini beyan etti. Şu anda en mühim sorunlardan birisinin pahalı akaryakıt bulunduğunu vurgulayan Çakar, “En ucuzunu alın deniyor, sanki o oldukca mu ucuz? Dolayısıyla tüketiciyi, ziraatçiyi mağdur ediyor” dedi.

YENİ BİR ENERJİ POLİTİKASI GEREKİYOR

Merkezi yönetimin halka yönelik bir enerji politikasının olmadığını söyleyen Turhan Çakar, yeni bir enerji politikası oluşturularak bu politikalara nazaran hareket edilmesi icap ettiğini kaydetti. Çakar, tüketicinin mağduriyetinin giderilmesi icap ettiğini altını çizdi.

Kaynak Bağlantısı : https://www.sozcu.com.tr/2021/iktisat/toplanamayan-vergi-akaryakittan-aliniyor-6316205/

Alışveriş sitelerinde dijital kart nasıl kullanılır?

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d