YAĞLARA VEDA ETTİREN KAHVE!

Kahve, yağ yakan besinler grubundaki üç temel malzemeden oluşur. Süt, tarçın ve kahve ile yağ yakan bir kahve tarifi mümkündür.

YAĞLARA VEDA ETTİREN KAHVE!
02 Haziran 2021 - 20:15
Kahve iştah kesmeye yardımcı bir üründür. Abur cubur ve yeme isteğini keser. İdrar söktürücü etkisi olan kahve bol su ile birlikte tüketildiğinde vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Vücuttaki yağ yakımı için 3 şart bulunur. Kan şekeri dengesi, yeterli miktarda protein almak ve yeterli miktarda kalsiyum almak. Süt ise hem bu şartları yerine getiriyor ayrıca kişinin sağlıklı bir şekilde zayıflamasını sağlıyor. Tarçın ise hem kan şekerinin dengelenmesini sağlar hem de kişinin tatlı yeme isteğini engeller. 

YAĞ YAKAN KAHVE!


Malzemeler:
1 su bardağı süt
1 tane çubuk tarçın
1 tatlı kaşığı gold veya klasik kahve. 

KAHVENİN YAPILIŞIYağlara veda ettiren kahve için kullanılacak sütün geceden hazırlanması önemlidir. Geceden süt ve çubuk tarçın küçük bir tencerede kısık bir ateşte kaynatılmalıdır. Bunu yapmaktaki amaç; tarçının özlerinin sütle iyice birleşmesidir. Süt kaynamaya çıkınca ateşten alınır ve sabaha kadar tarçınla birlikte bekletilir. Kahve içimi için günün en uygun saatleri akşamüstü 4-5 aralığıdır. Bu saatlerde enerji düşüşü yaşanır ve kişi akşam yemeğinde daha fazla yemek ister. Bu durumun önüne geçmek için saat 4-5 gibi kahvenin içilmesi tavsiye edilir. Geceden hazırlanan tarçınlı süt ısıtılıp içine 1 tatlı kaşığı kahve eklenerek yapılır. 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Yakılan yağların ter veya idrar yoluyla dışarı atılması için kahvenin yanında 2 bardak su içilmesi gerekir. Kahvenin vücutta etki gösterebilmesi için minimum 1 hafta düzenli kullanım gerekir. Evlerde tarçın bulunmaması durumunda 1 çay kaşığı toz tarçın da kullanılabilir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d