Zayıflamak isteyenler buraya! Tarçının bu etkisini hiç duymadınız!

Yemeklerden tatlılara pek çok tarifte kullanılan, hemen her evde bulunabilecek bir baharat olan tarçının birçok yararı var. İştahı bastırmaktan şeker seviyesini düzenlemeye kadar pek çok faydası bulunan tarçın çayı içmenin faydaları nelerdir?

Zayıflamak isteyenler buraya! Tarçının bu etkisini hiç duymadınız!
07 Haziran 2021 - 17:32
Günlük hayatta kullandığımız pek çok baharat aslında bilmeden sağlığımız için oldukça faydalı. Bunlardan ilk akla geleni ise tarçın, Yemeklerden tatlılara kadar çok fazla tarifte kullanılan tarçın, kullanılan en eski baharatlardan biridir. Tarçın kozmetik ve temizlik sektöründe kullanıldığı gibi faydasını en iyi elde etmenin yollarından biri çayını tüketmektir.
TARÇIN NE İŞE YARAR? TARÇIN ÇAYININ FAYDALARI NELERDİR?
  • Tarçın iştah bastırdığı için hemen hemen her detoks suyunda kullanılır ve diyetin vazgeçilmezleri arasındadır.
  • Araştırmalara göre tarçın, beynin dikkat süreçlerine, görsel hafızaya, tanımaya ve görsel hıza ayrılmış alanlarına etki eder. Özellikle yetişkinlerde beyin fonksiyonlarını uyarır.
  • Ağrıyı hafifleten tarçın aynı zamanda iltihabı da azaltır. Bu nedenle regl dönemlerinde ağrısı çok olan kadınlar ya bitki çaylarının içine tarçın ekleyebilir ya da tüketebiliyorlarsa direkt olarak tarçın çayı içebilir.
  • Mantar ve bakterileri yok eder.
  • Diyabet durumunda kan şekerini dengeler.
TARÇIN ÇAYI NASIL HAZIRLANIR?
Bir bardak kaynamış suya 1 çubuk tarçın ekleyerek 5 dakika daha kaynatıp kapatın. Şeker ilave etmeyin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: 98f002adbe4cbd8d